Bez Çanta

Naylon poşetlerin ücrete tabi olmasında sonra yeniden popüler olmaya başlayan bez çanta, oldukça etkili bir reklam aracı olarak biliniyor. Çünkü bez çantalar, öncelikle firmaların müşterilerine verdiği değeri gösteriyor. Ürünlerini naylon poşet yerine karton poşet ya da bez çanta ile veren firmalar, incelikleri ile müşterilerinin gönlüne giriyor.

Bez Çanta Neden Tercih Edilmelidir?

Çağımızda hızlı bir tüketim yaşanıyor. Olumsuz tüketim alışkanlıkları sonrasında doğamız zarar görüyor ve insan için elverişli olmayan sonuçlar doğuyor. Hava ve çevre kirliliği başta olmak üzere birçok problem meydana geliyor. Bez çanta, kimyasal poşetlere ve çantalar nazaran doğayla barışık bir ürün olmasıyla biliniyor. Doğal ürünler kullanılarak yapılan çantalar, doğada çabuk kayboluyor.

Bezden yapılan çantalar, kumaş kalitesine ve dikimdeki ustalığa göre yıllarca kullanılabiliyor. Naylon poşetler çoğunlukla tek kullanımda çöp haline gelip doğa için risk oluşturuyorken, aynı bez çanta uzun zaman bize eşlik ediyor. Ayrıca bez çantalarda oluşan deformeler küçük dikimlerle tamir edilebiliyor ve bez çantanın kullanımına devam ediliyor. Bez çanta, oldukça dayanıklı bir taşıma ürünü olarak dikkat çekiyor. Market ve pazar alışverişlerinde çok fazla ürün alabilen bu çantalar yırtılma gibi bir sorun çıkarmıyor. Oysa naylon poşetler, en ufak darbede ya da ağrılıkta yırtılıyor ve zor durumda bırakıyor. Ayrıca bez çanta içerisindeki göstermediğinden daha rahat bir taşıma sağlıyor.

Bez Çanta Promosyon Olarak Kullanılır Mı?

Bez çantalar görünümlerinin güzelliği sayesinde bir şey taşımak için de tercih ediliyor. Bunu fırsat bilen markalar baskılı bez çantalar ile markalarının tanıtımını yapıyor. Üzerinde logo bulunan bez çanta, sokaklarda gezdirildikçe markayı da tanıtmış oluyor. Örneğin sizin markanızın basılı olduğu bir bez çanta ile pazara giden birisi, pazardaki tüm kişilere sizin markanızı gösteriyor.

Promosyon ürün dağıtacak firmaların öncelikle tasarıma ve kullanışlı ürünler dağıtmalar isteniyor. Yazmayan kalem, çalışmayan saat ya da dayanıksız bir poşet, firmanın reklamını yapmak bir yere dursun, imaj zedeliyor. Bez çanta, günlük hayatta kullanılabilir olmasından dolayı en ideal reklam ürünü olarak gösteriliyor.

Bez Çanta Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Bez çantaları müşterilerine promosyon olarak dağıtan ya da ürünlerini bunlar ile sunan bir firma, müşterilerinin hayatına kolaylık katarak reklamını yapmak istiyor. Bu nedenle bez çanta tasarlarken aşağıdaki bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor:

  • Çantanın tasarımı sade olmalıdır. Elbette üzerinde firmanızın logosu ya da markası olacaktır, ancak çantanın tamamını kaplamasına gerek yoktur. İdeal puntolar ve okunabilir yazı stilleri kullanılmalıdır.
  • Bez çanta tasarımı yaparken standart ölçülerden mümkün mertebe uzaklaşmayın. Çuvala yaklaşan ya da mini kutuları andıran çantaların sık kullanılmayacağını unutmayın.
  • Çantanın rengini siyah, beyaz ya da krem gibi renklerden seçmeye çalışın. Müşterilerin kullanmama riski bulunan renkleri tercih etmeyin.
  • Bez çanta imalatı verdiğiniz firmanın kalitesini sorgulayın. Kumaşından dikimine kadar bildiğiniz ve denetleyebildiğiniz yerlerden sipariş verin.

Bez Çanta Siparişi Nasıl Verilir?

Promosyon olarak bez çantaları kullanmayı düşünen ya da ürünlerini bez çanta ile teslim etmek isteyen firmaların sipariş vermek için birçok yolu bulunuyor. Yerel üreticilerin yanında online matbaalar da bez çantalarla ilgili hizmet veriyor. Burada hem kaliteli dikim yapan hem de başarılı tasarımcıları olan firmaları bulmak gerekiyor.

Bez çanta fiyatları hakkında da oldukça farklı rakamlardan söz ediliyor. En iyi çantayı en iyi fiyatlara görebilmek için, birçok firmayı listeleyen ve kıyaslama imkânı veren sitelerden yararlanmak gerekiyor. Sizin de bez çanta bastırma gibi bir düşünceniz var ise, sayfamızdaki birçok firmadan teklif alabilir ve fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz.

İl Seç

İlçe Seç