Evden Eve Nakliyat Firması Seçmek

Hiç aklınızda olmasa bile mecburiyetler ya da tercihler sonunda alıştığınız bir evi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Evden eve nakliyat aşamasında yaşanılan olumsuzlukları duydukça büyük stres yaşayacak ve uykularınızın kaçtığını fark edeceksiniz. Yeni evinize huzurlu bir şekilde yerleşip yaşamanız için bu süreci iyi yönetmeli ve bu işi uzmanlarına emanet etmelisiniz. İşin her inceliğini bilen şehirlerarası nakliyat veya şehir içi evden eve nakliyat firmaları sizi fazlası ile mutlu edecektir. Burada size düşen sorumluluk; en doğru nakliyat firmasını seçmek ve en uygun evden eve nakliyat fiyatını yakalamak olacaktır.

Ülkemizde her şehirde birden fazla evden eve nakliyat firması bulunmaktadır. Müşteriler genellikle bunu son dakikaya bıraktığından yeterli şekilde analiz edemeden bir firma ile anlaşmaktadır. İşini bu şekilde şansa bırakanlar, hayatları boyunca unutmayacakları tatsız olaylara ve davranışlara maruz kalabilmektedir. Böyle bir tabloya fırsat vermemek için evden eve nakliyat ve taşımacılık firmalarını araştırmak için yeterli bir zaman ayırmalı ve aşağıdaki kriterleri taşıyan firmalarla çalışmalısınız.

Evden Eve Nakliyat Firmasının Araçları

Öncelikle evinizdeki eşyaların durumunu belirleyin. Taşınacak ve bırakılacak eşyaların hesabını yapın. Firma ile görüşürken eşyanızın net durumu üzerinden konuşun. Eviniz büyük ise eşyalarınızı rahatça taşıyacak büyüklükte aracı olan firmalarla ilgilenin. Çünkü küçük kapasiteli araçlar kısmen daha ucuz olsa bile eşyalarınızın zarar görme riski oldukça fazla olacaktır.

Şehirler arası nakliyat firması tarafından kullanılan araçların kapalı kasa olması, içerisinde eşyaların yerleştirilebilmesi için bölümler olması ve bakımlarının yapılması önemli bir artıdır. Birçok kişi eşyalarını taşıyan araçların arıza yapması gibi sebeplerle sıkıntı çekmektedir. Bunun yanında araçların temizliği de ayrı tercih konusudur. Taşınma konusunda firma seçerken sitemizdeki nakliyat firmalarına daha önce ev taşıtan kullanıcı yorumlarını okumanızı öneririz.

Evden Eve Nakliyat Firmasının Personeli

Araçlar kadar önemli olan bir diğer unsur da taşımada çalışacak olan personelin niteliğidir. Personellerin deneyimli ve eğitimli olması, sizi memnun edecektir. Çünkü deneyimli personel paketleme, taşıma, yerleştirme gibi süreçlerde başarılıdır. Bunun yanında taşıma esnasında komşulara karşı daha nazik davranır. Kişisel hassasiyetlere özen gösterir. Eşya sahibinin mahremiyetini korur. Alanında marka olmuş şehir içi nakliyat firmaları bu nedenle sürekli personellerini eğitime göndermektedir ve deneyimsiz kişiler ile çalışmamaktadır.

Evden Eve Nakliyat Yapabilme Yeterliliği

Evden eve nakliyat firmaları, kendilerine taşıma belgesinin sorulmasından hoşlanmazlar. Ancak siz yine de taşıma belgelerinin olup olmadığını sorun ya da görüşme yaptığınız yerde asılı olup olmadığına dikkat edin. Taşıma belgesine sahip olmayan firmaların taşıma tamamlanıncaya kadar başınızı ağrıtacağını asla unutmayın. Şehirler arası ve şehir içi nakliyat hizmeti talebiniz olduğunda kesinlikle yorumlara bakmadan incelemeden karar vermeyin.

Evden Eve Taşıma Sigortası

Daha fazla kazanç amacı güden firmalar, evden eve taşıma sigortası yaptırmadıklarından olası hasarla sorun yaşayabilirsiniz. Genel yük sigortası olduğunu savunan firmalara itimat etmeyin. Kaza, yangın, kırılma, çizilme, ıslanma, çatlama, bozulma, yırtılma, sökülme, kirlenme, kaybolma, çalınma gibi olumsuz durumları kimse arzu etmez ama sigortanızın varlığı içinizi fazlası ile rahatlatacaktır. Ayrıca eşyalar yüklenirken maddi tespitlerinin nasıl yapıldığını ve boşaltma anında da nasıl kontrol edildiğini sorun.

Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi

Özellikle kara taşımacılığı yapan evden eve nakliyat firmaları telefonla iş görüşmesi yaptıklarından sözlü anlaşma gelenek haline gelmiştir. Bir problemin yaşanmadığı taşımalarda sözlü anlaşmanın dezavantajı görülmez. Ancak taşımanın gecikmesi, eşyaların kırılması, ücrette değişiklik yapılması gibi olumsuzluklar olduğunda başvuracağınız en önemli belge taşıma sözleşmesidir. Bu nedenle asla yazılı taşıma sözleşmesi yapmadan eşyalarınızı emanet etmeyin. Taşıma sözleşmesini iyice okuyarak imzalayın ve bir nüshasını alın.

Paketleme ve Ambalaj İşlemleri

Ev sahipleri eşyaların toparlanması ve paketlenmesi konusunda farklı istekler sunabiliyor. Eşyaların paketlenme işlemlerini mutlaka nakliyat firmanızla değerlendirin. Eşyaları kim toparlayacak, ambalajlar nasıl yapılacak, paketlemede hangi malzemeler kullanılacak gibi ayrıntıları sormaktan çekinmeyin. Firmanın klasik battaniyeler ile taşıma yerine daha teknolojik ürünler kullanıp kullanmadığını sorun ve kırılacak eşyalar için nasıl bir önlem aldıklarını açıklamalarını isteyin.

Montaj ve Demonte Aşamaları

Vitrin, konsol, oturma grubu, gardırop, kitaplık, yemek masası, çalışma masası gibi ahşap malzemeler, taşınmalardan en çok etkilenen malzemelerdir. Çünkü yanlış kurulum ve taşıma eşyaların bağlantı yerlerinde hasara yol açmaktadır. Bu da sallanan masalar, yerine oturmaya kapaklar, çalışmayan çekmeceler gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Bu nedenle evden eve nakliyat firmasının ekibinde montaj işlemlerinde marangoz çalıştırıp çalıştırmadığını sorun.

Evden Eve Asansörlü Taşımacılık

Taşıma teknolojisinin ucuzlaması ile beraber birçok nakliyatçı yük asansörü kullanmaktadır. Ancak halen mesleğine değer vermeyen ve ilkel yöntemleri tercih eden firmaların da bulunduğunu unutmamak gerekir. Evinizin kapıları ya da apartman koridorları darsa ve eşyanın taşınacağı yerler yüksek katlı ise asansör avantaj sağlayacaktır. Özellikle eski ve yeni komşular ile sorun yaşamazsınız. Çünkü eşyanın apartman asansörü ile taşınması veya duvarlara ve merdiven korkuluklarına vurulması her zaman tepki toplanmıştır. Ayrıca asansörlü nakliyat tercihi, eşyalarınızın zarar görme riskini de minimum seviyeye çekecektir.

Evden Eve Parça Eşya Taşımacılığı

Ücret hesaplaması yapılırken düşük ücret veren firmaların parça eşya taşıma yapıp yapmadıklarından emin olun. Çünkü bazı firmalar, ev sahiplerine söylemeden aynı yöne giden birkaç eşyayı aynı araca yükleyip, iki ayrı aileden ücret almaktadır. Hem de aracın iç hacmi daraldığından eşyalar konforsuz bir şekilde taşınmaktadır. Bu durumda eşyalarınızı hasarlı bir şekilde bulabilir ya da eşyaların karıştığı yönünde şok eden bir cevapla karşılaşabilirsiniz.

Eşyanız nispeten az ise parça taşımacılığına rıza gösterebilirsiniz. Çünkü parça taşımacılık sayesinde taşıma masraflarınızı yarıya kadar düşürebilirsiniz. Bunu şehirler arası nakliyat firmanızla görüşün ve eşyanızın az olduğunu belirterek tek eşya taşımasına göre indirim isteyin. Eğer ücret konusunda size bir fayda sağlamayacak ise parça taşımaya onay vermeyin.

Evden Eve Alt Taşımacılık

Evden eve nakliyat sektöründe en sık karşılaşılan sorunlardan birisi de eşyanın başka firmaya taşıtılmasıdır. Bazı büyük firmalar kendi imkanlarını göstererek müşterileri ikna ettikten sonra söz konusu taşımayı komisyon karşılığında başka firmaya veriyor. Böylelikle müşteriler hem istedikleri hizmeti alamıyor hem de fazladan para vermiş oluyor. Bu nedenle anlaştığınız firma ister şehir içi nakliyat ister şehir dışı nakliyat firması olsun taşımanın bizzat kendileri tarafından yapılmasını söyleyin ve aksi halde taşımayı istemediğinizi belirtin.

Eşya Depolama Hizmetleri

Bazı özel durumlarda mevcut evden çıkmak gerekmesine rağmen yeni evin hazır olmadığı durumlar olmaktadır. Özellikle tayin dönemlerinde işten ayrılış dönemleri farklı olduğundan yeni evin boşalması zaman almaktadır. Ya da yeni evdeki tadilat bitmediğinden taşıma gerçekleşmemektedir. Böyle bir çıkmazla karşı karşıya iseniz, firmanızla görüşerek eşya depolama hizmeti verip vermediklerini sorun ve veriyorlarsa bu hizmetten yararlanın. Çünkü kömürlük, ardiye, merdiven altı gibi yerlerde eşyalarınızın başına hoşlanmayacağınız şeyler gelebilir.

Doğru adresi bulabilmek için yoğun çaba sarf etmelisiniz. Tüm kriterleri bulmakta zorlanabilirsiniz. Ya da belli bir zaman sonra pes ederek herhangi birisi seçebilirsiniz. Ancak tüm kriterleri birden bulmanın da o kadar yorucu olmadığını bilmelisiniz. Bu konuda internet teknolojilerinden yararlanabilirsiniz. https://www.kolayca.com/evden-eve-nakliyat adresini ziyaret ederek taşımanıza en uygun şehirler arası, şehir içi ve asansörlü nakliyat firmanızı bulabilirsiniz. Sitemizde talep oluşturarak eşyanızla ilgili tüm teklifleri görebilir, teklif veren firmaları haritada görebilir ve müşteri yorumlarını okuyabilirsiniz. Firmalarla ilgili aklınıza takılan soruları da kolayca.com üzerinden sorabilirsiniz. En kaliteli nakliyat hizmetini en uygun fiyata kolayca burada bulabilirsiniz.

İl Seç

İlçe Seç