Güvenlik Filesi ve Ağı Hizmetleri

Güvenlik Filesi Kolayca.com'da

Hayatımızın her alanında güvenliği ön planda tutmak gerekiyor. Çünkü güvenliğin önemsenmemesi nedeniyle ortaya çıkan zararların telafisi olmayabiliyor. İnşaatlarda, okullarda, balkonlarda ya da merdiven boşluklarında alınan önlemler, yaralamalı ya da ölümlü olayların önüne geçiyor. Güvenlik filesi, kurulum ve kullanım kolaylığı ile en pratik çözümü getiriyor.

Dikkatin bir anlığına dağıldığı anlarda oldukça üzücü kazalar meydana gelebiliyor. Özellikle çocuklar keşfetmeyi sevdiklerinden ve henüz birçok acı tecrübeyi yaşamadıklarından nerelerin tehlikeli olabileceğini bilemiyor. Her zaman onların yanında olamadığımız için güvenlik filesi gibi koruma ağları, bizim yerimize çocuklarımızı koruyor.

Güvenlik Filesinin Özellikleri Nelerdir?

Yasal zorunlulukların yanı sıra vatandaşlarımızın bilinçlenmesiyle, koruma ağlarının kullanımı yaygınlaşıyor. Güvenlik filesi, etkili koruma özelliği sayesinde kullanıcıları memnun ediyor ve diğer kişileri de teşvik ediyor. Bunun yanında filelerin aşağıdaki özellikleri insanları fazlasıyla cezbediyor:

  • Güvenlik filesi, balkon, merdiven, salon, alışveriş merkezi, hastane, üniversite, okul, kreş, bahçe, park, restoran, oyun salonu ya da düğün salonu gibi her türlü alanda kolayca uygulanabiliyor. Boşluklara gerdirilen ağlar, olası düşmelerde kişilerin yerle temasını keserek, güzel anlara gölge düşmesini engelliyor
  • Güvenlik filesi Ankara, İstanbul, Bursa, Kayseri, Malatya, Gaziantep ya da İzmir gibi büyükşehirlerde çokça kullanılmakla birlikte ülkemizin her bir bölgesinde kurulabiliyor. Birçok bölgede koruma filesi ile ilgilenen firma bulunuyor, bunların birleştiği nokta kolayca.com
  • Güvenlik filesi, oldukça pratik bir şekilde monte ediliyor. Binanın mimari yapısı ne olursa olsun basit şekilde monte edilebilen ağlar, yüksek bir koruma alanı sağlıyor. Bunun yanında sökülme ya yenileme işlemleri de oldukça kısa zamanda tamamlanıyor.
  • Kullanıcıların isteklerine göre iplerin rengi ve kalınlığı değiştirilebiliyor. Bu sayede özel renk konseptine sahip olan alanların dekorunda görüntü bozukluğu oluşmuyor. Hatta dekoratif ağlar sayesinde mimariyi tamamlayan ve göze hoş gelen bir görüntü elde edilebiliyor.

Güvenlik Filesi Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik filesi kullanıldığı alana göre çeşitleniyor. Kullanıldığı bölgenin özelliğine göre ip kalınlığı ya da rengi değişen ağlar, monte edildiği alana göre boyutlanıyor. Günümüzde en çok kullanılan güvenlik filesi çeşitleri şöyledir:

İnşaat Güvenlik Filesi

Ne yazık ki her ülkede inşaat çalışanları zor şartlarda çalışıyor ve talihsiz kazalarda birçok işi vefat ediyor. İstatistiklere göre ülkemizde binden fazla işçi inşaatlarda meydana gelen kazalar sonrasında hayatını kaybediyor ve on binlerce işçi yaralanıyor. Bu kazaların çoğunluğunun düşme şeklinde olduğu düşünüldüğünde inşaat güvenlik filesi kurtarıcı rol oynuyor. İnşaatın çevresine gerilen güvenlik fileleri sayesinde düşmeye bağlı ölüm ya da yaralanma riski sıfıra yaklaştırılıyor.

Merdiven Güvenlik Filesi

Güvenlik filesi, merdiven boşluklarında ya da kenarlarında da sıkça kullanılıyor. Denge kaybına bağlı merdivenlerde düşme vakaları çokça vatandaşımızın hayatına mal oluyor. Merdivenler okul, hastane gibi toplu alanlarda çocuklarımız için de risk oluşturuyor. Güvenlik filesi gerilen merdivenlerde vatandaşlar dengesini kaybetse dahi ağa takıldığından kötü sonuçlar engelleniyor.

Havuz Güvenlik Filesi

Elbette hem yetişkinler hem de çocuklar havuzlarda hoşça zamanlar geçiriyor. Aileleri yanlarında olduğu zaman çocuklar güvende olmamasına rağmen ailelerin olmadığı anlarda havuzlar ölümcül olabiliyor. Havuz güvenlik filesi havuzun üstüne ya da kenarlarına gerilerek çocukların ya da yüzme bilmeyen diğer kişilerin düşmesi önleniyor.

Oyun Parkı Güvenlik Filesi

Oyun parkı çocukların en fazla eğlendiği alanların başında geliyor. Koşma, zıplama gibi birçok aktiviteyi bir arada yürüten çocukların sağlıkları yumuşak zemin ve güvenlik filesi ile sağlanıyor. Oyun bölgesinin çevresine ve üstüne gerilen güvenlik ağları sayesinde çocukların alanda düşmesine mâni olunuyor.

Balkon Güvenlik Filesi

Yatay yerleşimin yerini dikey yerleşime bırakması ile birlikte yüksek katlı binalar çoğaldı. 40-50 kata ulaşan binaların balkonları denge problemi olan kişiler ve elbette çocuklar için tehlike arz ediyor. Balkon korkuluklarında takılan güvenlik filesi olası düşmelere karşı kalkan oluyor.

Diğer Güvenlik Filesi Çeşitleri

Güvenlik fileleri insanın temas ettiği her alanda kullanıldığından sınırsız çeşidi bulunuyor. İnşaatlardaki kötü görüntüyü kapatmak, seralarda güneşin gelmesini engellemek ya da piknik alanlarında güvenli alanlar oluşturmak için gölgeleme güvenlik filesi kullanılıyor. Bunların yanında raf koruma, pencere, kuş önleme, galeri, dolu, bebek ve asansör güvenlilik fileleri hayatımıza değer katıyor.

Güvenlik filesi ihtiyacınızı kolayca şekilde çözüme ulaştırmak ister misiniz? Kolayca.com üzerinden üretici firmalardan teklif alabilir yada size en yakın kişiler ile iletişime geçerek en uygun güvenlik filesi fiyatını yakalayabilirsiniz.