Halılarınız Kolayca Yıkansın, Temizlensin

Yılın belirli dönemlerinde yapılan detaylı temizliklerin yanı sıra bahar temizliğinin yeri bir başkadır. Havaların ısınmasıyla birlikte evlerde ki bahar temizlikleri de yavaş yavaş başladı. Temizlik için ilk önce halılardan başlanır. Halıların temizliği bir nevi evin temizliğini ön plana çıkarır. Evde ki tozun, pisliğin ve bakterilerin en çok biriktiği yer halılardır. Bundan dolayı halı yıkama, temizleme işleminin profesyonel kişiler tarafından profesyonel bir şekilde yapılması gereklidir. Çünkü halı hijyen konusunda önemli bir ev malzemesidir. Buna bağlı olarak halı yıkama konusunda mutlaka profesyonel olarak hizmet veren halı yıkama firmaları tercih edilmelidir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte halı yıkama firmaları, halı yıkama ile ilgili tüm çalışmalarını teknolojik ürünleri kullanarak yapmaktadırlar. Halılarını halı yıkatma firmalarına vermek isteyen kişiler halıların hangi aşamalardan geçerek yıkandıkları konusunda bilgi almak isterler. Bu konuya bağlı olarak halı yıkama aşamalarına kısaca değinmek gerekirse:

Halı Yıkama Aşamaları

Halı yıkama aşamaları aslında hizmet veren halı yıkama firmasına göre farklılar göstersede genel olarak şu aşamalardan oluşmakta:

  • Yıkanma öncesinde hazırlıklar: Halı yıkama için ilk önce yıkanma için getirilen halılar gerekli kontroller sağlandıktan sonra uygun yıkama işlemlerine göre ayrılır. Yıkama işlemine geçilmeden vakumlu süpürgeler yardımıyla halıların üstü süpürülür. Süpürme işlemi halıların üstünde ki toz, bakteri ve kalan kırıntıların temizlenmesi için çok önemli bir işlemdir.
  • Yıkama işlemi: Halılar ıslatılarak makine içerisine yerleştirilir ve halılar için özel olarak kullanılan şampuanlar halıların üstüne dökülerek yıkama aşamasına geçilir. Halılar yıkanırken halıların renk soldurmaması ya da renk atma yapmaması için antibakteriyel halı şampuanları tercih edilir. Bunların yanı sıra antibakteriyel şampuanlar halıların içinde ki bakterilerin yok olmasını sağladığı gibi halıları daha hijyenik ve temiz bir hale getirir.
  • Durulama işlemi: Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra bol su ile köpüklü halılar durulanır. Durulama sırasında makine içerisinde temiz su döndürülmeden boşaltılması sağlanır.
  • Sıkma işlemi: Durulama işlemi sonrası sıkma makineleri kullanılarak halılarda ki fazla su arıtılır. Bu sayede halılar daha kısa sürede kurur.
  • Kontrol: Yıkama işleminden sonra halılar üzerinde çıkmayan lekeler varsa özel leke çıkartıcı ürünler kullanılarak lekeler yok edilir. Lekeler tamamen yok edildikten sonra kurutma işlemine başlanır.
  • Kurutma işlemi: Halılar güneş görmeyecek kapalı alanlarda kurutulmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte havalandırma sistemlerinden faydalanılarak halıların daha kısa sürede kuruması sağlanmaktadır.

Halı Yıkama, Temizleme Firmaları

Halı yıkama konusunda hizmet veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Halı yıkama, sağlık ve hijyen açısından çok önemli olduğu için bu sektörde oldukça başarılı ve profesyonel halı yıkama firmaları ile çalışmak gerekir. İnternet üzerinde yer alan halı yıkama firmalarından hem size yakın hem de halılarınızı istediğiniz gibi yıkayabilecek bir firma tercih etmek istiyorsanız kolayca.com web sitemizden yararlanabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinde yer alan harita üzerinde konum bilginizi paylaşarak size en yakın halı yıkama firmalarına ulaşabilirsiniz. Halı yıkama için tek tek firma arayışına girmek yerine halı yıkama hizmeti ile ilgili istediğiniz hizmeti birkaç kelime ile özetleyebilir birkaç soruda almak isediğiniz hizmeti net bir şekilde anlatabilirsiniz. İstediğiniz hizmete bağlı olarak sitemiz üzerinde ki firmalar size teklif verecektir böylelikle bütçenize uygun, size en iyi fiyat teklifini sunan firmayı müşterileri yorumlarını okuyarak tercih edebilirsiniz.

Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama işlemleri profesyonel halı yıkama firmaları tarafından gerçekleştiği için halı yıkama fiyatları da firmalar tarafından belirlenmektedir. Kolayca.com üzerinde yer alan halı yıkama firmalarının fiyatları birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Halı yıkama fiyatlarının belirlenmesin de ki temel unsurlar halının kaç metrekare olduğu, halının malzemesi ve yapılış şeklidir. El dokuması halıların temizliği diğer halılara göre daha fazla işçilik ve önem gerektirdiğinden fiyatlarda bu doğrultuda belirlenmektedir. Halılarınızı güvenilir ve profesyonel firmaların temizlemesini istiyorsanız tek tek firma aramak yerine almak istediğiniz hizmeti bir kaç soruda anlatın. Firmalar size teklif versin ve en aralarından size en uygun olanı seçin. Firma seçerken yorumlara ve almış olduğu hizmet puanına bakma şansınızın olduğunu unutmayın!

İl Seç

İlçe Seç